KONST / Litografier / Färglitografi 8336330
*
nr 833 6330
Lennart Rodhe
(1916-2005), Sverige
Färglitografi , Lennart Rodhe (1916-2005), EA (konstnärens exemplar), med dedikation, 1966, motivets mått: 32 x 45
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
500 kr
Sista tid för bud online:
måndag 10 juni 2013
kl 19:26:03
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
10/6 09:25:28
1
Vinnande bud
10/6 09:40:24
2
450 kr
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Lennart Rodhe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation färglitografi grafik konstnärens exemplar lennart rodhe litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:44
*
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
Läs mer om Lennart Rodhe
nr 833 6330
Lennart Rodhe
(1916-2005), Sverige
Färglitografi , Lennart Rodhe (1916-2005), EA (konstnärens exemplar), med dedikation, 1966, motivets mått: 32 x 45
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk målare, tecknare och grafiker.
| Följerätt | |
|---|---|
| Utrop: | 600 kr |
| Såld: | 500 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 10 juni 2013 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 10/6 09:25:28 | 1 | Vinnande bud |
| 10/6 09:40:24 | 2 | 450 kr |
- Specialauktion
- Konstnär/Designer
Lennart Rodhe
Lennart Rodhe, född 1916 i Stockholm, död 2005, svensk mÃ¥lare, tecknare och grafiker.Läs mer om Lennart Rodhe
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: dedikation färglitografi grafik konstnärens exemplar lennart rodhe litografi litografier litografiskt blad svensk konst svensk konstnär svenska konstnärer sverige
-
6779 Färglitografi
Lennart Rodhe (1916-2005), Sverige. Signerad, numr..//
Auktionen avslutas
i övermorgon
12 jan kl 18:44



